Grupa Wsparcia PO ROZWODZIE –
nabór do nowej grupy,
zgłoszenia do 15 września 2018,
ruszamy w pażdzierniku 2018
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA, LICZY SIĘ KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.

KIEDY: pażdziernik 2018 – czerwiec 2019, spotkania odbywają się w środy, w godzinach 19-21.00 (każde spotkanie trwa dwie godziny)

GDZIE: WARSZAWA, Mokotów, ul. Madalińskiego (pomiędzy stacjami metra RACŁAWICKA i POLE MOKOTOWSKIE)

NABÓR: DO 15 września 2018. LICZBA MIEJSC OGRANICZONA (10 OSÓB)

CENA: 40 ZŁ ZA SPOTKANIE, odpłatne także wówczas, gdy Uczestniczka nie przyjdzie na zaplanowane wcześniej spotkanie, a zapisała się do Grupy.

Czym jest grupa wsparcia: To grupa osób skupionych wokół tego samego problemu, w podobnej sytuacji życiowej. Zgodnie z założeniami osoby uczestniczące w Grupie wsparcia dają sobie wzajemne wsparcie emocjonalne, okazują zrozumienie i pomoc w rozwiązywaniu problemów. Uczestnicy dzielą się – w takim zakresie, w jakim chcą – swoimi przeżyciami i obawami. Osoby prowadzące grupę wsparcia zapewniają Uczestnikom atmosferę szacunku, empatii i poczucia bezpieczeństwa.

Cel grupy: dostarczenie zrozumienia (podobieństwo przeżyć) i emocjonalnego wsparcia („wiem, co czujesz”, „mnie w takiej sytuacji pomogło…”, „wiem, kto może ci pomóc”).

Rozwód nie bez powodu uważany jest za przeżycie traumatyczne, bliskie poczuciu, jakby ktoś ważny dla Ciebie umarł… Bo to z pewnością jest śmierć – śmierć marzeń, planów, wyobrażeń; tego, w co wierzyliśmy, w co się zaangażowałyśmy… Każda i każdy z nas oczywiście przeżywa rozstanie na swój sposób, zgodnie ze swoją wrażliwością, dojrzałością, zasobami albo brakiem tychże, ale na ścieżce rozwoju osobistego spotykam wiele osób, dla których rozwód (albo inna strata) był przeżyciem silnie transformującym, często „przebudzającym”, początkiem nowego, bo świadomego życia.
Po rozstaniu, zwłaszcza silnie emocjonalnym, raniącym, krzywdzącym – los niejako wymusza na nas, by udać się w podróż w głąb siebie, przeformułować świat wartości – w tym zredefiniować miłość. Także miłość do samego siebie/ do samej siebie – bo to najważniejszy nasz związek, na bazie którego możemy budować inne, wartościowe relacje.
Zerwanie bliskiej więzi zawsze jest trudne i bolesne, nawet jeżeli to Ty podjęłaś decyzję o rozstaniu. Jeśli decyzję podjął On/Ona – dochodzi poczucie odrzucenia, porzucenia, co potęguje ból, rozczarowanie, poczucie przegranej. To trudny czas, bo masz wiele zadań przed sobą a niewiele sił, by im podołać. Dlatego pierwszym i koniecznym krokiem jest zadbanie o siebie, troszczenie się o siebie, świadoma droga by wrócić do siebie, do domu – Odbudowana, Silniejsza.

Wszystko, czego potrzebujesz, już masz. W sobie. Tylko może o tym zapomniałaś, przestałaś wierzyć w swoją siłę. Odkryj ją na nowo – pomogę Ci odnaleźć i wzmocnić Twoje osobiste zasoby. Zapraszam do Grupy Wsparcia PO ROZWODZIE.

Kto Cię lepiej zrozumie, niż osoba, która przeżywa to samo? Od kogo dostaniesz więcej wsparcia niż od osób, które były już lub są w tym miejscu co Ty, może wiedzą już, co najbardziej wówczas pomaga i dziś już lepiej im z samymi sobą, a ich sprawy zaczynają się układać? Ty sama, dlatego że czujesz i przeżywasz podobnie, też możesz być wsparciem dla innych.
Każda z nas jest wyjątkowa i inna, i może wnieść w spotkania z innymi kobietami swoje doświadczenia i mądrość, i dostać od innych to samo.
Warunkiem uczestnictwa w spotkaniach nie musi być rozwód – nie będziemy też namawiać do rozstań – raczej chcemy pomóc przeżywać trudne emocje, znajdować drogę do pełni siebie. Strata ważnego związku jest trudnym doświadczeniem, wiąże się bowiem nie tylko ze stratą relacji ale także często z utratą poczucia bezpieczeństwa, upadkiem systemu wartości, niepewnością co do uczuć innych i własnych, destabilizacją emocjonalną, brakiem perspektyw… Często dochodzi pustka, rozgoryczenie, żal. I niezrozumienie ze strony bliskich i dalszych, którzy oczekują, że szybko „weźmiesz się w garść”.

Jeśli:
• jest Ci źle, czujesz się skrzywdzona
• straciłaś pewność siebie
• nie widzisz przyszłości albo widzisz ją w ciemnych barwach
• boisz się, że sobie nie poradzisz
• zastanawiasz się, czy kiedykolwiek będziesz jeszcze szczęśliwa
• szukasz nadziei, że będzie jeszcze dobrze i siły, by w to uwierzyć

zapisz się na grupę wsparcia PO ROZWODZIE. Grupa przeznaczona jest dla wszystkich kobiet w sytuacji okołorozwodowej (przed, po, w separacji), ale także dla pań będących po stracie związku nieformalnego.

Zapisy i szczegółowe informacje uzyskasz pisząc na adres: r.mazurowska/at/psychologia.net.pl
LICZY SIĘ PIERWSZEŃSTWO ZGŁOSZEŃ. Napisz, odpiszę i umówimy się na bezpłatną 20-minutową konsultację telefoniczną.

Proszę przed decyzją o udziale w Grupie Wsparcia PO ROZWODZIE uwzględnić możliwość swojego udziału WE WSZYSTKICH SPOTKANIACH – bez względu na obecność lub nieobecność każde spotkanie osoby uczestniczącej w Grupie wymaga opłaty, bowiem miejsce zostało zarezerwowane i nie jest już dostępne dla innego, potencjalnego uczestnika/uczestniczki). Dopuszczalne są 3 nieobecności i są one odpłatne.


Prowadzenie: Renata Mazurowska, psychoterapeuta i trener rozwoju umiejętności osobistych. Zapraszam do kontaktu email: renata.mazurowska/at/gmail.com lub telefonicznie 575 944 169